Oceľ je späť – spoznajte  našu ponuku oceľových okien!


Kedysi používané v priemyselných objektoch, dnes sa čoraz častejšie montujú do obytných objektov. 
Vracia sa móda oceľových okien.

Použitím oceľových profilov sa dajú vytvoriť veľké a stabilné konštrukcie.
Navyše, rámy oceľových okien sú nižšie, vďaka čomu môže mať zasklenie maximálnu plochu
a miestnosť môže byť maximálne osvetlená.
Experti tvrdia, že oceľové okná a dvere môžu úspešne nahradiť hliníkové.
 


Ponúkame dva oceľové okenné a dverové systémy –
Presto
 Unico.

Oba sú ideálne na výrobu okien, dverí, priečok, prístreškov, vitrín, násteniek či rôznych priestorových konštrukcií. Vzhľadom na vysokú pevnosť a odolnosť voči zničeniu ich odporúčame predovšetkým do verejných objektov a na schodiská. 

Oba systémy sa vyznačujú vysokou estetikou vyhotovenia – zvárané spoje sú brúsené a leštené a krídlo lícuje s rámom. Profily sú vyrobené z pozinkovaného plechu, čo v spojení s dvojvrstvovým práškovým lakovaním zaručuje perfektnú antikoróznu ochranu. 

Oceľové konštrukcie môžu byť nalakované ľubovoľnou farbou z palety RAL. Dodatočne môžu byť vybavené oceľovými doplnkami atraktívnych tvarov. 

 

1 komora

50 mm šírka rámu

26 mm maximálne zasklenie

 

Systém nemá tepelnoizolačnú vložku. 

Odporúčame ho na výrobu stavebných prvkov, ktoré si nevyžadujú tepelnú izoláciu. Vďaka tomuto systému sa dajú zhotoviť veľkorozmerné konštrukcie.

Jednokrídlové dvere môžu mať rozmery až 1100 × 3000 mm a dvojkrídlové 2500 × 2600 mm.

Systém pre zasklenie má hrúbku od 5 do 26 mm.

3 komory

70 mm šírka okenného rámu 

60 mm maximálne zasklenie

 

Teplý oceľový systém Unico sa vyznačuje perfektným súčiniteľom prestupu tepla a súčasne si zachováva štíhlu konštrukciu.

 

Má tepelnoizolačnú vložku vo forme zváranej siete z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je umiestnená vo vnútri profilu. Vďaka tomu tento systém, na rozdiel od iných teplých systémov, neobsahuje žiadne izolačné materiály škodlivé pre životné prostredie, čo zvýrazňuje jeho ekologický aspekt.

Tepelnoizolačná vložka dodatočne stabilizuje konštrukciu a to umožňuje vytvárať ešte väčšie konštrukcie s veľmi dobrými statickými vlastnosťami.

Systém Unico odporúčame pre bytové a priemyselné stavebníctvo.

Používa tesnenia zhotovené z dvojzložkového syntetického kaučuku EPDM, ktorý zaručuje odolnosť proti starnutiu dokonca aj počas mnohoročného používania a zároveň poskytuje veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti.